іуаіа

Все, що необхідно знати про реформу ринку аудиту

Для того, щоб аудит виконував ключову роль в суспільстві, його потрібно підняти до відповідного рівня якості, забезпечити незалежність і чітке дотримання етичних стандартів представниками професії – все це є абсолютними цінностями і атрибутами професії.

a

Аудиторська реформа. П'ять переваг для національних аудиторів

Більше десяти років ми говоримо про реформу аудиторської діяльності, але тільки зараз максимально близько підійшли до її реалізації.

 

123

Україна потребує аудиту світового рівня

Європейське професійне співтовариство давно очікує від України фундаментальної реформи в аудиті. Тепер українське суспільство має вимагати негайної реформи, аудит повинен зіграти свою життєво важливу роль у створенні відкритого, добре керованого суспільства, що є метою самих громадян та бізнес-спільноти всієї України.

 

12

Аудиторське свавілля: як перевіряють банки та емітентів цінних паперів

За неповні два роки майже 60 банків були виведені з ринку. Багато хто з них – за шахрайство і відмивання грошей. Примітно, що більшість з них отримали позитивні або умовно-позитивні аудиторські висновки.

 

1stasenko

Хороший, поганий, злий: плюси і мінуси аудиторської реформи

В рамках дерегуляції Мінфін пропонує створити ще два перевіряючих органи: Інспекцію по забезпеченню якості аудиту і Раду нагляду за аудиторською діяльністю. Це передбачено в концепції реформи аудиторської діяльності, яку презентувало Міністерство. Це, до речі, вже 17-а (за всю історію незалежності України) спроба змінити закон "Про аудиторську діяльність"

kanevsky

Новий закон зламає бізнес аудиторам-оптовикам

Я вважаю неправильним, коли зараз 10 представників від держави і10 представників від аудиторських компаній вирішують долю ринку аудиторських послуг

 

ivankov

Особливості національного саморегулювання у сфері аудиту

Незалежність – головний принцип діяльності аудитора. Але якщо професійну незалежність аудитор в змозі забезпечити собі сам, то незалежності від Аудиторської палати України (АПУ) учасникам ринку явно не вистачає.

 

сороков

Плюси і мінуси аудиторської реформи

Нинішнє законодавство у сфері аудиту в Україні не сприяло створенню умов для високої якості фінансової звітності бізнесу та аудиторських висновків. Безпосередній контроль якості роботи аудиторів здійснює Аудиторська палата України, але останнім часом на її адресу з різних сторін звучало дуже багато зауважень.

 

22

Аудит чи не аудит? Ось у чому питання

Аудит – інструмент підвищення довіри до фінансової інформації. Це не засіб формування фінансової звітності і не засіб мінімізації оподаткування. Це механізм, який покликаний захистити інвесторів і споживачів від недостовірної фінансової інформації.

 

і

Спроба №17, або Що обіцяє нам нова аудиторська реформа?

Мінфін пропонує посилити контроль за якістю аудиту, створивши орган суспільного нагляду над аудиторською діяльністю, в якому АПУ позбавляється левової частки своїх повноважень.

 

ivankov

Аудиторський "невроз"

Український аудит лише тоді стане в один ряд зі світовими компаніями, коли зможе очиститися від корупції, і отримає конкурентоспроможний ринок професійних послуг, який зможе рівнятися на європейські стандарти аудиту.

 

ира

Реструктуризація боргу – можливість, а не примус

На сьогоднішній день в українському законодавстві немає спеціальних законодавчих актів щодо процедури реструктуризації кредитів юридичних осіб. Тому фінансові установи намагаються самостійно працювати з боржниками. Нажаль, не завжди успішно.

 

ира

Ви і підпис за мене поставите?

В даний час спеціального нормативного документа, в якому допускалося б підписання документів з використанням факсиміле, немає. Тому «узаконити» факсиміле для підписання угод можна лише в письмовому договорі, в якому має бути зазначено, що сторони при укладенні договорів надалі замість власноручного підпису будуть використовувати факсиміле (з додатком відбитка).

 

 

Аудиторів, які працювали з банками-банкрутами відсторонять

В Україні аудиторський висновок звітності банку часто буває профанацією. Аудиторські звіти по збанкрутілим банкам – бездоганні. Всі 55 неплатоспроможних банків перевіряли 20 вітчизняних аудиторських компаній.